wrapper

Категория: По Украине

ujgorod-1Місто має багату історію, оповиту легендами. Як відомо, сучасна назва міста Ужгород походить від назви річки Уж (Уг), яка протікає через місто. Існує кілька версій походження назви Уж. Одні дослідники-мовознавці пов’язують її походження від слів "угол" – кут, "узок", тобто вузький, вузька долина річки. Інші впевнені, що слово "Уж" бере свій початок від турецьких слів "унг", "онг" - правий. Ще одна гіпотеза походження назви вказує на старотюркське "уз", що в перекладі означає "вода".

Ужгород є одним з найстаріших міст в Україні. Вже до IX століття тут існував замок, що згодом перетворився на місто. Замок розташований на Замковій горі. Він, мабуть, чи не найстаріший в Україні і налічує майже тисячу років. За своє довге життя замок зазнавав чимало змін. Неодноразово був зруйнований та відбудований.

Як і кожен замок, Ужгородський має свої легенди, дізнавшись які зможете відвідавши це місто…

За всю історію Ужгорода місто входило до складу вісімнадцятьох держав. Очевидним є вплив різних культур на розвиток міста. До наших часів збереглося чимало храмів, будинків, парків, закладених італійцями, чехами, бельгійцями і греками.

Сьогодні Ужгород - обласний центр Закарпатської області, найважливіший економічний, культурний, туристичний центр Закарпаття.

Тут ростуть унікальні рослини з усіх-усюд, навіть японські вишні – сакура. Архітектура старого міста теж незвичайна – різні стилі багатьох епох. Хто тут побував хоч раз – неодмінно захоче сюди повернутися. Бо такої краси - і природної, і людської, і створеної людськими руками – на світі зосталося мало.

Визначна памятка  Ботанічний сад / Ужгород

Спускаючись від фізфаку по вул. І.Ольбрахта вниз. Раніше вона носила назву Північна, Підвальна, Винні ряди, Підвальні ряди. Вздовж її лівої сторони, вгорі, в XVІІ-XVІІІ сторіччі було видовбано тридцять підвалів, які використовувалися для збереження вина. Зараз вулиця носить ім’я чеського письменника Івана Ольбрахта, чию творчість, зокрема роман про опришка Миколу Шугая, тісно пов’язано із Закарпаттям. На вулиці зберігся розкішний білий особняк, в якому жив письменник. Напроти нього розкинувся університетський ботанічний сад площею 3,8 га, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва державного значення. Тут зібрано 3900 видів і сортів рослин відкритого грунту і 1100 тепличних. Його чотири лабораторії підтримують зв’язки з 155-ма ботсадами світу. До створення ботсаду на цій ділянці знаходилися два горіхово-фруктових сади, де росли 96 горіхів, а також яблуні, груші, черешні, вишні, алича, терен, бузина, шипшина, ожина і верба. Ботсад розкинувся ніби на трьох поверхах: одна третина його розташована на першій і другій терасах над річкою, а дві третини спускаються в заплавну частину долини. Перепад висот складає 22 метри. Вулканічні материнські породи, покриті грубим пластом суглинного окультуреного грунту. Вже в сорокових роках в ботсаді з’явилися сотні нових для Закарпаття рослин: клен цукровий, бамбук курильський, каштан їстівний, верба Матсуді, тополя бальзамна, верба вавілонська, софора японська та інші. Посадки розміщені за географічним принципом і тут є ділянки американських, кавказьких, середньоазіатських, китайських, далекосхідних екзотов. Недалеко від входу розбитий невеликий відкритий сквер.

На півдорозі між Ужгородом і Мукачевом біля підніжжя покритих виноградниками гір розташувалося село Середнє. На краю села серед струнких тополь збереглися руїни старовинного Середнянського замку.

Замок був побудований в XII сторіччі ченцями ордену тамплієрів, який розмістився в Закарпатті з метою насильницького насадження католицизму серед місцевого православного населення. Після розпаду ордену тамплієрів в 1312 р. в Середнянському замку поселилися з тими ж намірами ченці ордену Святого Павла. Але католицизм в Закарпатті не прижився, і в XVI сторіччі після вигнання ченців-католиків замок перейшов у володіння світських вельмож.

У свій час замок належав володінням ужгородського замку, з яким за народним повір’ям з’єднувався таємним підземним ходом.

На початку XVIII ст. під час повстання проти Габсбургів замок ще відігравав певну стратегічну роль. Незабаром після цього він втратив всяке військове призначення, спустів і почав руйнуватися.

За своєю структурою і зовнішнім виглядом замок нагадує собою найбільш стародавній і простий вид фортеці і за своєю архітектурою різко відрізняється від інших фортець Закарпаття, що збереглися.

Колишній Василіянський монастир / Ужгород

По невеликій Замковій вулиці можна спуститися до колишньої будівлі греко-католицького чоловічого монастиря ордена св.Василия Великого. Це - перша п’ятиповерхівка Ужгороду.

Визначна памятка  Ужгородський замок / Ужгород

Один з головних предметів гордості ужгородців - стародавній замок, який височіє в східній частині міста і помітний практично зі всіх куточків. Закарпаття - край замків, тільки середньовічних тут налічується дванадцять, а з раннеславянськими і дославянськими укріпленнями їх ще більше. Але краще всього з них зберігся саме наш, хоча доля зовсім не милувала його. Проте, замок був настільки тісно пов’язаний з містом, мав з ним фактично єдину кровоносну систему, що постійно відроджувався за рахунок городян. Недаремно зараз він став духовним оберегом міста і цілого краю, ніби віддаючи назад всю вкладену у нього енергію. Установа замку припадає на ІХ-ХІІІ ст., тобто на часи існування Київської Русі. Згадки про існування зміцнення Гунг на час переходу угорців в кінці ІХ сторіччя через Карпатські перевали в Тисо-дунайську низовину ми зустрічаємо в угорських літописах ХІІІ сторіччя, в яких також описаний мужній слов’янський князь Лаборець. Дружина князя випробувала поразку від угорців, а сам Лаборець був вбитий в східній Словаччині біля річки, яка тепер носить назву Лаборець. У річку Лаборець впадає Уж. Із замком зв’язані легенди і перекази, навіяні таємничістю і романтичністю. Одна з них - про княжну Ужгородської фортеці, про красу якої знали навіть в далеких краях. У ті часи переходили через кордон польські війська і нападали на міста і села. Один з польських воєвод задумав одержати Ужгородський замок. Лише б дізнатися, як це можна зробити, переодягнувся незнайомим паном і заїхав у фортецю. Тут випадково познайомився з княжною. Дівчині він придивився, і розповіла йому, як можна одержати замок через таємний хід, секрет якого знали лише члени сім’ї володаря замку. Але батько дізнався про зраду і віддав наказ живою замурувати дочку в стіну замку, а її коханого наказав страчувати. З того часу, як розповідає легенда, опівночі починає ходити по замку примара в образі дівчини, яка шукає свого коханого, а з першими півнями зникає, щоб назавтра опівночі знову вийти на пошуки своєї любові.

Невіцький замок знаходиться на відстані 12 км. від Ужгорода, поблизу сіл Невіцьке і Кам’яниця. Фортеця розташована на лівому березі р. Уж, на вершині вулканічного походження, на висоті 260 м над рівнем моря. Гора з півночі омивається невеликим гірським струмочком Вайда, а з заходу - бурхливою течією р. Уж. За стратегічними мірками замок розташовувався дуже вдало, бо саме в цьому місці де вузька долина Уж починає розширюватися, можна успішно контролювати шлях, який проходив на Ужецький перевал. Відповідні природні умови, поповнені продуманими антропогенними змінами рельєфу, зробили це місце придатним для будівництва фортифікаційних споруд. На сьогоднішній день замок добре зберігся, не перебудовувався і має первозданний вигляд.

Існує легенда про те, як в середні віки за неприступними стінами Невіцького замку ховали від людських очей наречених з аристократичних сімей. Можливо, тому сьогодні молодята зі всього Закарпаття хочуть приїхати в цей загадковий Невіцький замок - замок «наречених»

Маршрут: Ужгород – Міжгір’я – Колочава – водоспад Шипіт – підйом на крісельному підйомнику на Боржавський хребет – дегустація мінеральних вод «Келечинська, «Соймівська», «Боркут»

Колоча́ва  – найунікальніше село на Закарпатті, розташоване по сусідству з озером Синевир, у мальовничій долині в Міжгірському районі. Чудові гірські краєвиди, чисте повітря, мінеральна вода та гостинність місцевих мешканців зроблять Ваш відпочинок приємним і корисним. Крім того Колочава – село десяти музеїв:

 • історико-етнографічний «Музей Івана Ольбрахта»
 •  «Церква Святого Духу»
 •  «Старе село» - перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті.
 • «Колочавська вузькоколійка»  - один з унікальних музеїв України та єдиний на Закарпатті музей історії залізниці.
 • «Радянська школа»
 • «Чеська школа»
 • «Бункер Штаєра»
 • «Воїнам - інтернаціоналістам»
 • «Лінія Арпада»
 •  «Колочавський Бокораш»

Тривалість екскурсії : 1 день

Мова : українська , російська.


 

Тур по замкам:

 • руїни Невицького замку (замок Наречених)(XIV),
 • руїни Середнянського замку  (замок Тамплієрів) ( XII) ,
 • Чинадієвський   ( Сент-Міклош) (XIV),
 • палац - замок графів Шенборнів( XVI).

Тривалість екскурсії : 5год

Мова : українська , російська.


 

Поїздка в с.Лумшори: заїзд в Невицький замок, через м. Перечин - зупинка біля памятника листоноші, похід до воспадів "Соловей" та "Партизан".

 За бажанням та за додаткову плату: 

 • купання в сірководневому або травяному чані,
 • підйом на Полонину Руну (1482м);
 • обід в колоритній місцевій колибі .

Тривалість екскурсії : 5год

 Мова : українська , російська.


 

Оглядова пішохідна екскурсія  по історичному центру міста,  з відвіданням Ужгородського замку - колишнього родинного маєтку італійських аристократів, де зараз знаходиться краєзнавчий музей, Музею архітектури і побуту під відкритим небом, Кафедрального собору, найбільшої в Європі липової алеї, вул. Корзо, пішохідного мосту, Художнього музею Бокшая тощо.

Тривалість екскурсії : 3год

Мова : українська , російська.

 мова викладу - словацька, чеська , угорська, англійська

Мінімальне замовлення на 1 год;


 

06.00 ВИЇЗД З М. ЧЕРНІВЦІ

12.00 (орієнтовно). ПРИЇЗД В М. УЖГОРОД. ПОСЕЛЕННЯ В ГОТЕЛЬ.

13.00   ОБІД

13.30 – 19.00 ЗАПЛАНОВАНА  ЕКСКУРСІЙНА ПРОГРАМА ( 5 ГОД) НА ВИБІР:

 1. Маршрут: Ужгород – Міжгір’я – Колочава – водоспад Шипіт – підйом на крісельному підйомнику на Боржавський хребет – дегустація мінеральних вод «Келечинська, «Соймівська», «Боркут»;
 2. Тур по замкам: руїни Невицького замку (замок Наречених)(XIV), руїни Середнянського замку  (замок Тамплієрів) ( XII) , Чинадієвський   ( Сент-Міклош) (XIV), палац - замок графів Шенборнів( XVI).;
 3. Поїздка в с.Лумшори: заїзд в Невицький замок, через м. Перечин - зупинка біля пам’ятника листоноші, похід до воспадів "Соловей" та "Партизан".

 За бажанням та за додаткову плату:  купання в сірководневому або трав’яному чані, підйом на Полонину Руну (1482м); обід в колоритній місцевій колибі .;

19.00-19.30  ПОВЕРНЕННЯ В ГОТЕЛЬ. ВЕЧЕРЯ

 

2-Й ДЕНЬ:

8.00-9.00 СНІДАНОК

10.00-12.00 Оглядова пішохідна екскурсія  по історичному центру міста,  з відвіданням Ужгородського замку - колишнього родинного маєтку італійських аристократів, де зараз знаходиться краєзнавчий музей, Музею архітектури і побуту під відкритим небом, Кафедрального собору, найбільшої в Європі липової алеї, вул. Корзо, пішохідного мосту, Художнього музею Бокшая тощо. (2 ГОД.)

12.00(орієнтовно) ВИЇЗД З М.Ужгород

16.30 – 17.30 ПРИЇЗД В ЯРЕМЧЕ, ВІЛЬНИЙ ЧАС,  ВІДВІДУВАННЯ СУВЕНІРНОГО РИНКУ, МИЛУВАННЯ ПРИРОДОЮ

17.30 ВИЇЗД В М. ЧЕРНІВЦІ

19.30 ПРИБУТТЯ ДОДОМУ

 

ДЛЯ ГРУПИ  ДІТЕЙ ВАРТІСТЬ ТУРУ НА 1 ОСОБУ СКЛАДАЄ:

 • 15 ЧОЛ.+1 ДОРОСЛИЙ  (БЕЗКОШТОВНО) – 450 ГРН.
 • 30 ЧОЛ+2 ДОРОСЛИХ  (БЕЗКОШТОВНО) – 650 ГРН.
 • 40 ЧОЛ+ 4 ДОРОСЛИХ  (БЕЗКОШТОВНО) – 600 ГРН

 Вартість включає:

 • Проїзд по маршруту автобусом євро класу
 • Проживання в готелі
 • Сніданок
 • Послуги гіда
 • Екскурсійна програма (5 год+2год.)
 • Страхівка
 • Супровід ГАЇ

 Додатково оплачується:

 • Обід + вечеря- 65 грн /особу
 • Вхідні квитки
 • Особисті витрати (сувеніри)