wrapper

Категория: По Украине

sinevir

Озеро Синевір справедливо вважається візитною карткою Карпат. Воно найбільше за площею й одне з найкрасивіших гірських озер України. Синевір ще називають «Морським Оком», «Перлиною Карпат», а ще - «Озером закоханих». Ця крапля моря серед гір - "Морське око"- розташована на висоті 989 метрів. Середня глибина озера - 10-12 метрів, максимальна - 24 метра.

Карпатське диво знаходиться у 32 км путі від закарпатського райцентру Міжгір'я. Шлях лежить уздовж потоку Воловец, серед обривів й ущелин Синевірського перевалу (більше 800 м над рівнем моря). На заході тягнеться гряда Боржавських полонин, до півдня - хребет Овчарський Верх, на південно-сході височіє гора Стримба, а на півночі - гора Каменка. Далеко внизу розсипом перлів лежать дома села Синевіра із блакитною ниткою ріки Тереблі.

Озеро Синевір повниться легендами. Над озером видніються дві високі казкові фігури. Це Синь і Вір, що колись мешкали у цих місцях. Завдяки їхньому коханню, за легендою, і з'явилося озеро. Говорять, що Синню звали графську дочку. Почула дівчина якось у горах сопілку простого пастуха Віра й покохала юнака більше свого життя. Підступний граф-її батько був проти кохання молоднечі і наказав своїм слугам убити пастуха, скинувши на нього кам'яну брилу. За легендою саме зі сліз закоханої графської дочки і розлилося озеро Синевир. Тільки посередині озера є невеликий острівець - це вершина могильного каменю пастуха Віра. Цей же острівець озера здобув йому ім'я «Морське око».

Є й другий переказ, щоправда, він не пояснює походження назви озера, але теж повний любовної туги. Напали якось на отару молодого пастуха Івана вовки - і загризли всю череду. Зрозумів пастух - від графа пощади не дочекаєшся, вирішив бігти від неминучої розправи. Простився з улюбленою - і відправився в чужі краї. Тужив вівчар на чужині, щоночі виходив до берега моря вилити свій сум: «Всесильне море, хоч одним оком глянь на мою Верховину, передай уклін землі рідній!» Стихія почула благання пастуха, крізь гори пробилася - і поглинула у своїх водах графа і його слуг. А сама задивилася на горді Карпати й вирішила назавжди в них залишитися чистим морським оком.

Насправді ж озеро утворилося в результаті потужного зрушення, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам'янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю й повністю перегородивши вузьку долину. Площа поверхні озера - близько 7 га, максимальна глибина - 22 м. Озеро складається із двох ванн - північної, більше глибокої, і південної, розділених підводним кряжем висотою від 1,5 до 11 м. Середня глибина "Морського Ока" - 8,2 м. Обсяг води в Синевірі - близько 400 000 куб.метрів. Спокійне дзеркало води рідко порушує нечастий у захищеної горами улоговині вітерець. Озерна вода відрізняється незвичайним смаком: вона позбавлена хлоридів. Улітку вода прогрівається до 20 градусів, але через слабке переміщення зі збільшенням глибини знижується до 4-5. Цікаво і те, що ніколи, навіть у часи самих буйних паводків, під час танення снігів, озеро не виходить із берегів.

Ліс навколо озера з 1989 року вважається Національним природним парком – і тваринний світ, і рослинність тут унікальні. У Червону книгу занесені 38 видів рослин й 20 видів тварин, що знаходяться у межах Синевира, а у самому озері удосталь водиться форель. Приїхавши сюди, ви потрапите у куточок недоторканої природи, побачите красу високих струнких буків, яким уже кілька сторіч. Тут можна зустріти диких тварин - гірську козулю, оленя. Зустрічається також рись, ведмідь, і багато видів рідких тварин. Чисельність тварин не зменшується, завдяки забороні на полювання й вирубку лісів. У парку можна побачити близько 90 видів рідких і зникаючих рослин, занесених у червону книгу - шафран, пролісок білосніжний. Побувавши тут один раз, хочеться повернутися сюди ще, щоб знову з головою зануритись у прекрасну казку Синевіру.

Екскурсія в м.Мукачево ( замок «Паланок», історичний центр міста), через с.Середнє (замок тамплієрів; турецькі винні підвали, дегустація), заїзд на кабанячу ферму, замок «Шенборнів» (санаторій «Карпати»).400/5

Православні монастирі Закарпаття:

 • Покровський чоловічий монастир,
 • Успенський жіночий монастир,
 • Миколаєвський жіночий монастир,
 • Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, додатково по поредньому замовленню. 450/6

Екскурсія на озеро Синевір ( висота 989м), музей лісосплаву, лінія Арпада, водоспат Шипіт, до джерел мінеральних вод «Соймовська» і «Келечинська».

Мукачевський (м.Мукачево) замок "Паланок" – пам'ятник фортифікаційної архітектури та історії 13-17 ст. На горі вулканічного походження в далекі часи існували різні земляні і дерев'яні укріплення. В 9-10 ст. тут була споруджена невелика фортеця для охорони Карпатських кордонів Київської Русі.

Вілла Шенборнів (санаторій "Карпати", Мукачевський район). Побудована в 1890 році. Романтизм. Будівля має понад 300 вікон. Поруч вокзал і парк, які виконані в стилі романізму.

Успенський жіночий монастир є одним із найдревніших монастирів Закарпаття. Його заснування історики відносять до раннього монгольського періоду. Найбільшою святинею монастиря є Боголюбська ікона Божої Матері та мощі різноманітних святих.


08.00  ВИЇЗД З М. ЧЕРНІВЦІ

10.00-11.00     ЯРЕМЧЕ, ВІЛЬНИЙ ЧАС,  ВІДВІДУВАННЯ СУВЕНІРНОГО РИНКУ, МИЛУВАННЯ ПРИРОДОЮ

14.00  (орієнтовно). ПРИЇЗД В М. МУКАЧЕВО

 14.00 ПОСЕЛЕННЯ В ГОТЕЛЬ. ОБІД

15.00-20.00 ЗАПЛАНОВАНА  ЕКСКУРСІЙНА ПРОГРАМА ( 5 ГОД):

Православні монастирі Закарпаття: Покровський чоловічий монастир, Успенський жіночий монастир, Миколаївський жіночий монастир, Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, додатково по поредньому замовленню.450/6

20.00 ПОВЕРНЕННЯ В ГОТЕЛЬ. ВЕЧЕРЯ

 

2-Й ДЕНЬ:

8.00-9.00 СНІДАНОК

9.00 ВИЇЗД НА О. СИНЕВІР

Екскурсія на озеро Синевір ( висота 989м), музей лісосплаву, лінія Арпада, водоспат Шипіт, до джерел мінеральних вод «Соймовська» і «Келечинська».

080 – 17.30 ПРИЇЗД В ЯРЕМЧЕ, ВІЛЬНИЙ ЧАС,  ВІДВІДУВАННЯ СУВЕНІРНОГО РИНКУ, МИЛУВАННЯ ПРИРОДОЮ

18.00 ВИЇЗД В М. ЧЕРНІВЦІ

00.00 ПРИБУТТЯ ДОДОМУ


 

ДЛЯ ГРУПИ ДОРОСЛИХ ВАРТІСТЬ ТУРУ НА 1 ОСОБУ СКЛАДАЄ:

 • 30 ЧОЛ + 3 долорослих (безкоштовно) - 660 ГРН.
 • 40 ЧОЛ + 4 долорослих (безкоштовно) - 600 ГРН.

 Вартість включає:

 • Проїзд по маршруту автобусом євро класу
 • Проживання в готелі
 • Сніданок
 • Послуги гіда
 • Екскурсійна програма (5 год+7ГОД)
 • Страхівка

 Додатково оплачується:

 • Обід + вечеря- 65 грн /особу
 • Вхідні квитки
 • Особисті витрати (сувеніри)